Zomrel Miro Košický.

03.04.2012 16:41

 

V pondelok (2.4.2012) zomrel Miro Košický. Veľmi dobrý človek, milujúci divadlo, viedol - režíroval ochotnícky spolok v Ivanke pri Dunaji. Spolu pripravovali premiéru Gogoľovho Revízora.
Ostalo ticho a smutno.
Všetkým pozostalým, priateľom a známym, kolegom zo susedného ochotníckeho divadla vyslovujeme úprimnú sústrasť.

Článok z www.tasr.sk  :
ÚMRTIE: Vo veku nedožitých 65 rokov zomrel režisér Miroslav Košický
Bratislava 2. apríla 2012 (TASR) - Vo veku nedožitých 65 rokov dnes zomrel režisér Miroslav Košický. Posledná rozlúčka so zosnulým sa bude konať 5. apríla 2012 v bratislavskom krematóriu.

Miro Košický sa narodil 15. apríla 1947 v Košiciach do rodiny žurnalistu a učiteľky. Podľa údajov Česko-Slovenskej filmovej databázy sa už ako dieťa pod otcovým vplyvom zaujímal o literatúru, čo sa podpísalo na jeho živote. Nastúpil na VŠMU - odbor réžia, ale kvôli tomu, že bol "politicky nepohodlný", štúdium nedokončil. Tento fakt však nemal nijaký vplyv na jeho ďalší umelecký vývoj.

Košický ako 23-ročný natočil svoj prvý hraný film a odvtedy sa venoval prevažne televíznej filmovej a dokumentárnej tvorbe (medzi najznámejšie sa radí film Ľahučký dych). Keď založil Spišské divadlo, tak sa na dlhšiu dobu vo filmovej tvorbe odmlčal a naplno sa venoval divadlu, kde uprednostňoval hlavne kvalitných klasických autorov ako Jean Anouilh, Tennessee Williams či Henrik Ibsen