TOTO JE PROTEST !

01.02.2012 01:27

Toto sú transparenty, ktoré sme použili na schôdzi obecného zastupiteľstva dňa 24.1.2012. Chceme tým poukázať na ignorovanie verejnosti čo sa týka investičného zámeru Bernolákovo-Dolný háj II. Prečo nemajú ľudia právo vedieť o tomto investičnom zámere? NEIGNORUJTE VEREJNOSŤ !!!

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=319651228074242&set=a.319651158074249.71008.182299398476093&type=1&theater

Síce vyslali pozitívny prvý signál developerovi - že chystaj si plány a projekty, ale že vraj ešte príde na rad verejnosť, ktorá sa bude k projektu vyjadrovať a pripomienkovať ho. Ešte to nie je definitívne - tak sa vyjadrili na schôdzi. V každom prípade ma to neupokojuje, lebo keď to nie je definitívne, na čo je potom potrebný súhlas poslancov, ktorí v utorok zámer odsúhlasili? Nezapadá mi to proste logicky do seba. A ďalší fakt je ten, že to chceli spraviť v maximálnej tichosti. 16.1.2012 sa o investičnom zámere Dolný háj 2 dozvedeli poslanci na porade ku rozpočtu u starostu na Obecnom úrade a už 24.1.2012 si to dal schváliť. Kde bola za tých rekordne krátkych 8 dní informovaná verejnosť o tomto zámere? Prečo sme neboli informovaní? Prečo zámer nebol zverejnený na webe ani na úradnej tabuli? Pýtal som sa to starostu v utorok na schôdzi, len zalapal po dychu v zmysle, že nemusí o všetkých zámeroch informovať občanov obce. No pekne! To sme dopadli! A poslanci - uchlácholili ich, že týmto hlasovaním o nič nejde. Argumenty ako: všade sa stavia, je to pre naše deti a deti ich detí a deti ich detí a deti ich detí a deti ich detíííííííí a keď sa to nepostavia, všetko to pôjde cez Bernolákovo (zrejme mysleli dopravu...). Tieto argumenty stačili poniektorým poslancom na to aby zdvihli ruku za návrh investičného zámeru. A ešte ďalšie "za": že koľko len pracovných miest tam bude pre nás vytvorených. No už len na nás tam čakajú a naše deti a deti našich detí a deti ich detí. Lebo tých 30 000 ľudí, ktorí tam budú žiť, vôbec nechcú pracovať a nemajú deti a deti ich detí a deti ich detí. Je to katastrofa. Že vraj výstavbe sa nevyhneme. A prečo by sme sa nevyhli? Neschváľte zámer a hotovo! A vyhneme sa! Vôbec nemyslia na to, že z tej časti obce bude dvakrát viac poslancov, ktorí našich prevalcujú a budú dirigovať i pôvodnú obec Bernolákovo. Nie, toto ich nezaujíma. Len stavať a stavať. Môj názor: Máme extrémne slabý poslanecký zbor (česť výnimkám, ktorých je málo a nezmôžu nič, ale nevzdávajú to - to im svedčí ku cti). Všetko čo doteraz starosta chcel mu prešlo. Všímajte si prácu poslancov - oni rozhodujú v obci o takýchto dôležitých veciach - nie starosta, prosím Vás všetkých, v budúcich voľbách im to zrátajte.Niektorí poslanci sa  nevyjadrujú k ničomu. Ani k verejnému obstarávaniu v obci. Nesledujú to. A páni si potom robia čo sa im zachce. A pánom táto slabosť poslancov len vyhovuje. Je to tu katastrofické. Ešte k Dolnému háju: tému budeme pozorne sledovať a urobíme všetko preto aby sa verejnosť aktívne zúčastnila na procese rozhodovania o budúcnosti Bernolákova. Napriek uvedenému nestrácam nádej v zdravý rozum občanov, ktorí vidia, sledujú a počujú i keď sa nevyjadrujú k témam z rôznych dôvodov. S pozdravom Richard Červienka