Súkromné kšefty s obecným majetkom?

19.05.2013 11:43

Čo si o tomto myslieť ?

 

Obecný časopis v poslednom  čísle priniesol informáciu, že občanom, ktorí majú záujem, obecný úrad jadnorazovo zabezpečí odvoz konárov, trávy  a pod. v určenom množstve. Bezplatne.

Potiaľto je to v poriadku.

 

V poriadku ale nie je to, čo mi  po zverejnení tejto správy  povedala jedna vrcholne rozčúlená pani.  Z čoho pramenil jej spravodlivý hnev ? Bola to reakcia  na odvoz konárov zadarmo.  Ona si podľa jej slov musela pre nejakým časom za odvoz konárov zaplatiť, pracovníci z obecného úradu si od nej natvrdo vypýtali peniaze  bez akejkoľvek potvrdenky. Čo čert nechcel, tú istú  službu urobili aj jej sesternici, takisto to boli konáre, lenže to si už vypýtali o dve  eurá viac. Zamozrejme, zasa bez potvrdenky. Rada by vedela, ako sa tieto peniaze zaúčtovali do obecnej pokladne. Aby toho nebolo dosť, od svojej známej sa dozvedela, že keď minulé leto vyviezli konáre od starej pomaly nevládnej dôchodkyne a tá zrovna nemala pri sebe peniaze, nehanbili sa prísť a pýtať peniaze bez potvrdenky na druhý deň.  

 

Zarazilo ma to, vie starosta obce o týchto peniazoch ? On s tým súhlasí? Dostali sa peniaze  vôbec do obecnej pokladne? No  bez potvrdeniek ťažko.

 

Domnievam sa, že tu dochádza k nekalému  nakladaniu s obecným majetkom. V pracovnej dobe, s obecným traktorom, peniaze do vlastného vrecka  – klasická fuška.

Na toto  obecný úrad má peniaze ?

 

Zrejme toto nebudú  ojedinelé prípady. Od pána ktorý nechcel byť menovaný, mám infomácie, že toto sa deje aj s kosením. A zasa s obecnými kosačkami, s obecným benzínom a peniaze – nie veru, peniaze nesmerujú do žiadnej obecnej pokladne.

 

Čo si o tom myslieť ?  Na jednej strane sa zvyšujú sa  dane a poplatky, na druhej strane peniaze, ktoré patria obci,   „zvláštnym“ spôsobom unikajú. Zlý je hospodár, ktorý takto dovolí nakladať s obecným majetkom.