Spása pre Bernolákovo - sme top lokalita pre (ne)reklamu. A platia za ňu kráľovsky. Len v Bernolákove je toto možné :)

25.01.2013 08:19

V zmluve medzi Obecným úradom v Bernolákove sa píše, napríklad, že poskytovateľ (obec) zabezpečí IURISU písomné predloženie všetkých významných udalostí, ktoré budú ním organizované, resp. v rámci ktorých bude poskytovať priestor, vždy minimálne kvartálne vopred na obdobie 15 mesiacov.
No evidentne sa žiadna významná udalosť v minulom roku v Bernolákove neudiala nakoľko reklamu na IURIS INVEST som nikde nevidel. Vy áno? Pozrite si napríklad plagát na Dni obce 2012, ktoré sa konali prvé dva júnové dni minulého roka. Podľa mňa významná udalosť v obci, nie? No evidentne, nie! IURISU takáto "malá" udalosť v obci nestačí a na plagáty si reklamu nedali. Ale divadelné predstavenia v kultúrnom dome, detský karneval, oslavy MDŽ, tie si vybral, nakoľko sa mu fakturovali :) No veľmi zaujímavé.
Medzitým faktúru už na úrade stihli opraviť. No akí sú šikovní. Už sa fakturuje len za detský karneval a Cigánskych diablov. Kto vie či Cigánski diabli vedia, ako ich niekto zneužíva.
No a sekeru sme zaťali do IURISU poriadnu :) Kdeže 96 000 Eur. To je nič. Ide tu dokopy o 240 000 Eur bez DPH - článok 3 bod 3.3. developerskej zmluvy. A IURIS nám ochotne platí :) A ochotne nevyužíva veľké obecné projekty, kultúrne akcie na svoju reklamu. Som veľmi zvedavý aká reklama bude pre IURIS INVEST na detskom karnevale a Cigánskych diabloch :)
Nakoľko tieto kultúrne udalosti figurujú v opravenej faktúre, v IURISE si ich teda vybrali :). K tejto prudkej zmene vo faktúre došlo v priebehu 24 hodín od dištancovania sa Bernolákovského ochotníckeho teátra z týchto machinácií.
Tak poďme sa pozrieť na tú reklamu za 240 000 bez DPH.
To by sme sa mali celá dedina obliecť do šiat IURIS INVESTu, potiahneme sa súknom IURIS INVEST a slávnostný pochod sa bude tiahnuť dedinou po červenom IURIS INVEST koberci na čele s IURIS INVEST starostom :) Na obecnom úrade by mala pribudnúť ďalšia vlajka - našej spásy - IURIS INVESTu :)
9.2.2013 bude detský karneval. Rád si prídem pozrieť pompéznu reklamu na IURIS, ktorú pre nich zorganizuje Obecný úrad. Ešte viac som zvedavý na reklamu na Cigánskych diabloch :)
Na obecnej stránke sú už pozvánky na obe kultúrne akcie zverejnené už niekoľko dní. Nikde v nich nefiguruje reklama na IURIS INVEST. Rýchlo si to pozrite, lebo po prečítaní tohto príspevku ju tam možno doplnia :)
Na záver tohto príspevku súťaž pre nás: Kto videl v minulom roku 2012 reklamu v Bernolákove na IURIS INVEST a zverejní ju, tak získava od občianskeho združenia K VECI mega fľašu šampusu :)
Ja tú fľašu nezískam, nič som nevidel :)
Prikladám fotku plagátu z Dní obce 2012 pre ilustráciu toho, že toto pre IURIS INVEST nie je žiadna významná udalosť, na ktorej sa oplatí mať reklamu. Alebo opačne - nie je to žiadna významná udalosť pre obecný úrad - nakoľko v článku 3, v bode 3.1 sa píše:
"Zmluvné strany sa dohodli, že poskytovateľ (obec) zabezpečí zadávateľovi písomné predloženie všetkých významných udalostí, ktoré budú ním organizované....."
No pekne!
PS: Obávam sa, že do 9.2.2013 bude oddnes Obecný úrad zatvorený. Idú sa totiž z papiera vystrihovať 3D modely nového Šakoňa a Dolného Hája 2 :) Na občanov čas nebude :)