PSIČKÁROM:

20.02.2013 23:01

Prečo chodím syna "venčiť" na cmiter?

Okrem toho, že tam mám pochovaných predkov, ktorým radi pálime na hrobe sviečky a  verklíkujeme "anjeličku mojstražničku", hlavným dôvodom je ten, že na cintorín majú zákaz vstupu psy. A s tým súvisí aj niekoľko ďalších dôvodov:

...lebo sa nám tam ešte nestalo, že by sme v priebehu hodinovej prechádzky stupili trikrát do... viete čoho.

...lebo tam syn môže voľne pobehovať  bez toho, že orlým zrakom sledujem každý jeho krok, aby nemal "priveľa šťastia". Síce medzi hrobami, ale s pokojnou matkou.

...lebo po prechádzke na cmiteri nemusím čistiť kolesá kočíka, moje topánky, synove topánočky (jedny som zo zúfalstva rovno vyhodila) či lopatku na hranie od psích exkrementov. A to si dávam fakt veľký pozor, kade chodíme a kam stúpame.

...lebo na cmiteri sa nestresujem s tým, že zasa stretneme nejakého voľne pobehujúceho hafana vo veľkosti malého teliatka s majiteľom, ktorý si vychádzkovým tempom vykračuje sto metrov za ním a keď prejde okolo, s pletúcim sa jazykom poznamená, že havinko je dobrý, nehryzie a má rád detičky.

...lebo napriek milej a pomerne čerstvej kampani, ktorá bola adresovaná psíčkarom s veľmi jasným odkazom (upracte po svojich štvornohých priateľoch ich výkaly, aby sme do nich my všetci ostatní nestúpali - máte tu na to aj perfektné nové nádoby a vrecká), mám pocit, že sa v našich uliciach veľa nezmenilo.

Hovná sú na chodníkoch, na cestách, pod stromami, na námestí, pred bránami, v tráve a dokonca aj na schodoch do obchodu.

Chytá ma doslova amok, keď vidím, ako sa majiteľ psa znudene pozerá, ako sa jeho pes vyprázdni a bez mihnutia oka sa po tejto "gustióznej" akcii pohne ďalej.

A najlepší sú jedinci, ktorí si snáď myslia, že sneh má schopnosť psie exrementy rozkladať. Havinko to naloží na kopu snehu, veď po nej nik nechodí, a je to! Vážení psíčkari! Keď sa  snehy roztopia, poklady po vašich štvornohých kamošoch tu ostanú a ulice sú hotové mínové polia!!!

Asi toľko...

Zároveň chcem poznamenať, že keď vidím tých uvedomelejších psíčkarov, ako poctivo všetko po svojom psovi vyzbierajú a hoci naokolo práve nie je žiadny kôš, hovienko v sáčku pekne odnesú, mám fakt radosť a v duchu jasám, supééér, aj tu žijú IQ ľudia!

Tých ostatných  pokladám za ignorantov, sebcov, lenivcov, primitívov a želám im, aby aspoň raz denne... mali poriadne šťastie!!!

 

Katarína Barošová