Obnova detského ihriska na Družstevnej ulici

06.10.2013 11:45

Dobrý deň,

5.9.2013 sme sa po prvýkrát zišli na detskom ihrisku a začala veľkááá obnova. Vykopali sme staré a poškodené pneumatiky. Hneď v sobotu 7.9.2013 a v nedeľu 8.9.2013 sa pokračovalo v prácach ďalej. Strhli sme staré oplotenie, začali s úpravou okolitej zelene a stromov, očistili a natreli sme zadnú stenu garáží na bielo, očistili sme stĺpiky plota a začali sme ich natierať modrou farbou.

V pondelok 9.9.2013  bola menšia brigáda, kde sme poznášali všetok zelený odpad na kopu, takisto pneumatiky a staré pletivo. Pracovníci obecného úradu následne tento odpad odviezli.

V utorok 10.9.2013 sme donatierali stĺpiky plota.

V piatok 13.9.2013 sme sa stretli opäť viacerí, vyčistili sme detské ihrisko od odpadkov, začali sme vyrovnávať terén ihriska, spílili sme nepotrebnú kovovú konštrukciu a natiahli sme napínacie drôty na nový plot. Na stene garáží sa objavil prvý graffit - Šmolinka :)

 

(Nové preliezky a hojdačky sú objednané, už sa vyrábajú, montovať sa budú koncom septembra 2013).

 

Ešte potrebujeme dokončiť plot - osadiť nové pletivo, zbrúsiť a natrieť drevené hojdačky a stojan na infotabuľu, dokončiť úpravu okolitej zelene, dovyrovnávať terén ihriska, dokončiť zadnú stenu garáží graffitmi, osadiť novú informačnú tabuľu. 

A potom už čakáme len na nové preliezky a hojdačky. 
:)

Víkend 14.9.-15.9.2013 majú brigády pokračovať, no počasie nám nehrá do karát. Prší.
Akonáhle prestane pršať, pokračujeme ďalej.

Brigáda 14.9.2013 bola pre nepriazeň počasia zrušená. Celý deň pršalo. 

V nedeľu sme pokračovali ďalšou veľkou brigádou na detskom ihrisku. Hlavným cieľom dňa bolo postaviť nový plot, čo sa nám aj podarilo vďaka Martinovi, Romanovi a Drahošovi. Renča, ja a Veronika sme nanovo natreli zadnú konštrukciu hojdačky, schodíky ku šmýkačke a stojan na informačnú tabuľu. Dušan pokračoval v úprave okolitej zelene.
Na stene sme už mali jeden graffit, ktorý nám niekto "šikovný" v noci zničil. Ak sa chce realizovať, nech dojde kresliť poriadne graffity, nie čarbať po stenách. Michal si graffit opravil a zistí, kto ho zničil.
Počasie nám dnes prialo. Včera celý deň pršalo, našťastie dnes sme mohli pokračovať v práci celý deň. Veľa sme toho urobili, teším sa.
Ďakujem všetkým, ktorí si našli čo i len hodinku a venovali ju obnove detského ihriska.

Dnes (22.9.2013) sme ukončili väčšinu prác na obnove detského ihriska na Družstevnej ulici. Čakáme na dovoz nových preliezok. Podľa ich umiestnenia budeme následne osádzať lavičky a vyrovnávať terén na ihrisku. Informačná tabuľa s pokynmi ako sa správať na ihrisku je pripravená na osadenie. Graffity na stene budú hotové do konca septembra 2013.
Tak pevne verím, že čoskoro uzrie svetlo sveta vynovené detské ihrisko.
Už teraz prosím všetkých občanov aby ho chránili, nenechali zničiť neprispôsobivým občanom. Niekedy úplne stačí skričať na nich z okna bytu a prestanú robiť bordel. Je nutné ich zastaviť. Ak môžete, pomôžte udržať vynovené ihrisko čo možno najdlhšie v schopnom a pre naše deti vhodnom stave.
Neváhajte volať Obecnú políciu. A táto nech neváha robiť razie v akomkoľvek čase a podľa možností tajne a rýchlo. Rozsvietené majáky na aute obecnej polície nepomôžu dolapiť nikoho.

Dnes  (4.10.2013) je veľký deň. Na detské ihrisko na Družstevnej ulici prišli preliezky a hojdačky. Detské ihrisko razom dostalo nový šat. Vyzerá veľmi pekne. Preliezky sú nádherné. Masívne, veľké, je to proste paráááda. Pevne verím, že ihrisko vydrží v takomto stave čo možno najdlhšie. Že ho ľudia nebudú ničiť a nič z neho kradnúť. Som veľmi rád, že sa podarilo zrealizovať všetky tri projekty, ktoré som si naplánoval na tento rok a ktoré sa týkali práve toho detského ihriska. No sám by som na ňom pri tom množstve prác určite zošedivel. Preto ďakujem všetkým dobrým ľuďom, ktorí ochotne prišli pomôcť, pridali ruku k dielu, prípadne sponzorsky prispeli.
Výsledkom našej spoločnej práce je obnovené ihrisko na Družstevnej ulici. :)
Ešte budeme osádzať lavičky, dokončíme graffity stenu a vyrovnáme terén. No toto sú už len príjemné detaily. Gro prác je už zrealizovaných.
Teším sa, že sme to všetko takto pekne spoločne dali.
Všetkým nám prajem príjemné chvíle strávené na tomto detskom ihrisku.
:)
Rišo Červienka

5.10.2013 pokračovala ďalšia z brigád na detskom ihrisku. Pozbierali sme pokosenú trávu do plastových vriec a vyviezli sme ju do kompostárne. Medzitým nám z kompostárne doviezli zeminu,  ktorú sme navozili na detské ihrisko a vyrovnali sme ňou terén po zrušenom starom pieskovisku a vykopaných starých pneumatikách. Michal dokončil graffity stenu.
Detské ihrisko vyzerá naozaj veľmi pekne.
Teším sa z neho.
:)


Chcem veľmi pekne poďakovať dobrým ľuďom, ktorí si našli čas a prišli pomôcť obnoviť detské ihrisko:
Renáta a Marian Kovalik

Peter Kolarovič

Slávka Dibusová

Jana a Ivan Reichelovci

Dušan Takáč

Michal Heriban

Zuzka a Robo Palkovičovci

Martin Bureš

Alica Tencerová

Martin Hlúbik

Juraj Jánošík

Roman Baroš

Pavla Palkovičová

Veronika a Drahoš Jajcajoví

Vladimír Vitáloš

Marek Šelméci

Jozef Bíro

Slávo Vokoun

Stanislav Vyšný

Veronika Eliášová

Peter Horváth

Elena Horváthová

Rasťo Požár

Soňa a Milan Kútyovci
Matej Kobera

 

 

Video z brigády zo 7.9.2013 si môžete pozrieť tu:

https://youtu.be/QTWPJFiAtx0

 

Video z brigády z 15.9.2013 si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=khp20M2NcF8


Video zo 4.10.2013 z príchodu preliezok na detské ihrisko si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=eQNY5g8v-m4