Nebuďme ľahostajní. Za plentou ste sami.

06.11.2013 19:10

V Ý Z V A

 

 

Nebuďme ľahostajní.

 

Nezadržateľne sa blížia voľby – budú už túto sobotu 9. novembra 2013. Ide o voľby do Vyšších územných celkov, v našom prípade do Bratislavského samosprávneho kraja.

17. volebný obvod (Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji, Chorvátsky Grob, Malinovo, Zálesie) sa borí s minimálnym záujmom občanov o veci verejné. Len približne 21% občanov využilo svoje právo a prišlo voliť v roku 2009. Konkrétne v Bernolákove z približne 4200 oprávnených voličov reálne prišlo voliť len niečo cez 800 ľudí. Len 800 ľudí rozhodlo o osude celku – celého Bernolákova.

Priatelia, raz za štyri roky máme jedinečnú možnosť vyjadriť svoj názor. Túto možnosť nám nikto nezoberie, je garantovaná, voľby musia byť. To nie je nejaké referendum, kde treba najprv pracne zháňať podpisy aby sa vôbec vyhlásilo, potom to treba celé zrealizovať a nakoniec nepríde 50% ľudí a je neplatné..... Toto sú voľby, kde sa okamžite rozhodne čo bude ďalej. Vy rozhodnete.

Ľahostajnosť je náš najväčší nepriateľ. Nie on (zrejme viete koho tým myslím....), ale ľahostajnosť ľudí k osudu celku. Práve táto ľahostajnosť prispela k tomu, že to vyhral v roku 2009 práve on.

Samozrejme môže dôjsť k zmene, aj keď príde opäť len 20% ľudí voliť – ale bude to ťažké, jemu sa tým zvyšujú šance. Bohužiaľ, je to tak. Všetko je to voda na jeho mlyn.

Od roku 2011 mnohí z Vás fandíte občianskemu združeniu K VECI, stránku kveci.webnode.com navštívilo v októbri 2013 rekordných 1419 ľudí, facebookový profil K VECI sleduje momentálne približne 1000 ľudí. Teším sa z toho. Reagujete, lajkujete, vyjadrujete sa.

Lenže stále je to len virtuálne, všetko je to len virtuálne z pohodlia domu, pracovne, obývačky, detskej izby.....

V sobotu Vás však potrebujeme fyzicky. Potrebujeme Vás na 10 minút vo volebných miestnostiach po celom obvode. Inak sa nič nezmení. Všetko to virtuálne je potrebné zmeniť v reálny hlas vhodený do urny vo volebnej miestnosti.

 

 

V rámci vychádzky s deťmi, či s partnerom, či sám alebo v rámci nákupu v obchode alebo v rámci toho, že chcem ísť proste voliť – toto sú všetko spôsoby ako je možné navštíviť svoju volebnú miestnosť.

Nech Vás neodradí počasie. Píšem tento článok a na okno bubnujú dažďové kvapky. Myslím na to, že ešte aj toto odradí ľudí ísť voliť...? To už kam sme potom dopracovali a čo vlastne v konečnom dôsledku chceme, keď dážď zabráni občanovi prísť voliť raz za 4 roky....

Vo volebnej miestnosti sa nebojte ničoho. Nikto nikdy nezistí ako ste volili. Jediné čo urobia zakrúžkujú si v zozname vaše meno, že ste prišli voliť.

 

ZA PLENTOU STE SAMI.

 

 

Za plentou ste sami. Vyberte si svojho kandidáta a voľte ako chcete. Máte na výber z 12 kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (volíte len jedného kandidáta) a 7 kandidátov na poslanca za náš 17. volebný obvod (volíte tiež len jedného kandidáta).

Niekoho si určite vyberiete.

Nedopusťte v sebe myšlienky, že neísť voliť je tá najlepšia možnosť. Otvára dvere zlu. V týchto voľbách si určite vyberiete svojho kandidáta.

 

Držím palce.

 

S pozdravom

 

Richard Červienka