Klub dôchodcov je nespokojný s činnosťou K VECI ?

15.04.2013 23:37

Na 16. riadnom zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktoré sa konalo dňa 9.4.2013 vystúpila (v približne 80 minúte a 40 sekunde 2. časti záznamu zverejneného na webe obce) pani Zemanová s týmto:
Ja by som chcela, v mene Klubu dôchodcov, tak ako pán Zemánek hovoril, či to bolo prejednané, bolo to prejednané na výboroch. Ja neviem, my sme to prejednávali aj viackrát a chcem vyjadriť svoju nespokojnosť. Nie svoju, ale nespokojnosť Klubu dôchodcov Bernolákova so skupinou K VECI. Sú to nepriatelia občanov obce Bernolákovo. ktorí si hľadia len svoje záujmy a nie prosperitu obce. Neviem ako sa môže človek, ktorý odsudzuje a robí prieky starostovi za to, že sa stará a snaží zháňať peniaze legálnou cestou pre prosperitu obce, hádzať polená pod nohy. To vyslovene odsudzujeme. Podľa nás sú to samozvanci, božskejší od Boha a čierne ovce Bernolákova. Lebo závidieť vlastným spoluobčanom, tak ďakujem, to sa nám nežiada. A svojím vystúpením v televízii JOJ sa síce zviditeľnili ale držiac sa hesla, že aj negatívna reklama je reklama. To by som len k tejto skupinke a ešte by som im len doporučila, že trošku by som im poupravila názov, že nie K VECI ale OD VECI. (zaznel potlesk)

A pridala sa aj pani Piterová (v približne 85 minúte a 40 sekunde 2. časti záznamu zverejneného na webe obce):
Prosím vás, dovoľte mi aby som aj ja mala pripomienku k občianskemu združeniu K VECI. Nám občanom sa to nepáči, že hádžu do schránok všelijaké letáky, kde dezinformujú občanov o činnosti obecného zastupiteľstva. My sme, ako občania Bernolákova, spokojní s tým, že naozaj pán starosta sa snaží pre našu obec robiť to maximum. Ďakujeme mu za to, že sa konečne rozbehla v našej obci kanalizácia, že sa urobil náučný chodník, že sa urobilo ihrisko a veľa dobrých vecí v Bernolákove čo sa doposiaľ neurobilo. Ja neviem prečo títo.... teda členovia K VECI dezinformujú občanov a hlavne starých občanov, ktorých to veľmi mrzí, ktorí sú informovaní od pána starostu na všetkých schôdzach o činnosti obecného zastupiteľstva. Prosím Vás, nerobte nám tieto veci, nehádžte nám do schránok Vaše listiny, pretože nie sme na to zvedaví. Keď niečo máte, prídite na schôdze a oboznámte záujemcov tak, ako to robí pán starosta, že nás verejne oboznamuje s vecami, s ktorými zastupiteľstvo pracuje. Ďakujem. (potlesk)

Nuž čo k tomu dodať. Akceptujem názor pani Zemanovej aj pani Piterovej. No stretávam sa s členmi Klubu dôchodcov a debatujeme úplne normálne o všetkom. Práveže sa radi informujú a pýtajú na všetko čo ich zaujíma. A ja rád odpoviem a podiskutujem s nimi.Nech si teda tento názor pani Zemanová aj Piterová majú, no nech netvrdia že hovoria za celý Klub dôchodcov.

To máte tak - ako prednedávnom s tým vyhlásením občianskych združení v obci - podpísali to dvanásti predsedovia združení a členovia týchto združení o ničom nevedia a sú rozhorčení, že čo to tí ich predsedovia bez ich vedomia podpísali.
Takže tak.

 

PS:
Ja by som chcel na oplátku naozaj veľmi pekne poprosiť všetkých dôchodcov, ktorým vadia vhodené listiny K VECI v schránkach - nečítajte to. Nikto vás predsa nenúti čítať tieto listiny. Šup s nimi rovno do koša a vybavené. My máme recept na všetko :)

 

S pozdravom
Richard Červienka