Imrich v akcii.

08.07.2014 09:10

Imrich Takáč alebo Takács sa nezdá. V roku 2007 neváhal a v článku sa podelil s nami o svoje dojmy z našej obce (v čísle 1/2007). V závere tohto článku nám praje aby z Bernolákova bolo mesto. (Ej, Imre, pomaly ale isto - ak to takto pôjde ďalej - Ti tvoje prianie vedenie obce spoločne s poslancami splní a budeš mať ďalšiu tému chválospevu). 
V tomto roku už článok načasoval lepšie a so svojimi dojmami sa podelil v predvolebnom období, v aktuálnom vydaní časopisu Bernolák 2/2014.

V časopise Bernolák 1/2007 píše:

Vážení občania Bernolákova!
Po niekoľkých rokoch som opäť navštívil Vašu obec, kde som určitý čas býval. 
Bol som prekvapený množstvom pozitívnych zmien, ktoré tu nastali a ktoré si možno v každodennom zhone ani tak neuvedomujete. Už na začiatku obce ma zaujal kruhový objazd, ďalej nová škôlka, nové detské ihriská, dom sociálnych bytov, nové ihrisko na škole, nový športový areál v škole i na futbalovom ihrisku, skateboardové ihrisko, nové osvetlenie, nové chodníky, lavičky, zábradlia, vykosené, upravené parky, pekne upravený cintorín....
Z časopisov Bernolák som sa dozvedel, že sa začína stavať dom dôchodcov, penzión, že máte opatrovateľskú službu, že komisia kultúry a kultúrny dom organizujú rôzne podujatia pre deti, koncerty, slávnostné akadémie, že tu pracujú tanečné, folklórne, jazykové krúžky, že ste organizovali Dni obce, rôzne športové podujatia, a čo ma prekvapilo najviac, že sa vedeniu obce podarilo založiť základnú umeleckú školu s veľkým počtom žiakov.
Viem, že boľavou stránkou je kanalizácia, že návrhy obce boli odsúvané, ale nie pre nedostatok aktivít zo strany obce. Nedá sa zabezpečiť naraz všetko, čo by sme chceli, ale za uskutočnené pozitívne zmeny patrí vedeniu obce vďaka všetkých občanov. Máte byť na čo pyšní, nie všade sa toho uskutočnilo tak veľa ako v tejto peknej obci. Želám Vám všetkým, aby sa Vám darilo naplniť i ďalšie predsavzatia, aby ste sa čím skôr stali obyvateľmi mesta a nie obce Bernolákovo.
I. Takáč - Galanta

V aktuálnom vydaní časopisu Bernolák 2/2014 Imrich Takács (už nie Takáč ale Takács.... že by iný Imre....? Ale štýl písania je náramne podobný.) píše:

Bol som u vás na návšteve...

Ako bývalý obyvateľ Bernolákova sa sem rád vraciam. Bernolákovo je krásna obec, v ktorej žijú dobrí, usilovní ľudia. Prejdem sa alebo sa dám previezť po obci, zapálim sviečku na hrobe priateľa Marcela, dám si pivko na terase pod gaštanmi v reštaurácii p. Butka.... Som prekvapený z prejavov nespokojnosti, ktoré niekedy počujem. Ešteže ich nie je veľa. Mám možnosť porovnávať, ako sa vaša obec pozitívne mení. Detský park a námestie pred kultúrnym domom, nádhera. Dom seniorov hneď oproti - tu by som rád býval. Štadión bývalého priateľa Janka Popluhára, oddychová zóna, tzv. Žabák, športoviská, ihriská pri školách, škôlke, cyklochodník, budovanie kanalizácie, následne chodníkov a ciest, obecná polícia, aktivity pri bývalom hrade Čeklís, množstvo kultúrnych podujatí. Bol som pozvaný na úžasný koncert základnej umeleckej školy a materskej školy pri príležitosti Dňa matiek. Žasnem, čo tie vaše deti a pedagógovia dokážu. 
Počul som poznámky, že kto má ten prach a blato v súvise s kanalizáciou vydržať. Poznám malé obce, kde boli tiež poznámky podobného druhu, ale po jej dokončení všetci ďakovali starostovi a obecnému zastupiteľstvu, že zobrali na seba všetky tie nepríjemnosti, komplikácie a ťažkosti, ktoré sa pri výstavbe kanalizácie vyskytujú. Veď osočovať, kritizovať, hľadať chyby je to najľahšie. Každý, kto to robí, by sa mal pozrieť na seba, čo on urobil a robí pre obec, pre jej obyvateľov.
Prajem vám všetkým, aby sa vám naďalej darilo, aby sa každý návštevník vracal sem tak rád ako ja.

Imrich Takács
Email: Imrich.takács@gmail.com

Nuž, Imre, dovolím si povedať, že Ti ďakujeme za to, že si sa nám opäť raz prihovoril. Že nezabúdaš na Bernolákovo, najmä v tomto predvolebnom čase. Píš nám takéto články častejšie. Nezaváham a znovu ich rád zverejním aj tu - na web stránke K VECI. 
Len stále nerozumiem jednému - prečo stále nie a nie vyhrať súťaž Dedina roka. :)

Ak môžeš, napíš nám ešte niečo aj do Bernoláka 3/2014.

Ďakujem.

S pozdravom

Richard Červienka
richardcervienka@gmail.com