Ešte k detskému ihrisku na Družstevnej ulici - naše plány:

20.06.2013 19:50

Na detskom ihrisku navrhujeme tieto úpravy:
- vstupnú bránku upraviť: prerobiť na riadne kľučky a zamykanie, zvýšiť ju (momentálne má štvorcový tvar, navrhujem zváraním doplniť poloblúk hore, v ktorom by bol nápis detské ihrisko, štvorlístok....alebo niečo podobné), opraviť ukotvenie bránky, celú ju ošetriť a natrieť farbou.
- veľký kôš by som navrhoval úplne odstrániť a menší premiestniť (nech nie je hneď pri vstupnej bráne). Pridal by som ešte jeden menší kôš naviac. Môžu byť uchytené o stĺpiky plota.
- info tabuľa: osadiť infotabuľu s pokynmi ako sa správať na detskom ihrisku - podobne ako na veľkom ihrisku. Konštrukcia na osadenie infotabule je tá drevená hneď pri vstupe na ihrisko, na ňu by sme upevnili info tabuľu.
- zadné steny garáží: jednu zo stien ihriska tvoria vlastne zadné steny garáží. Po dohode s majiteľmi garáží by sme túto stenu vyčistili, natreli na bielo a graffitmi vynovili. Graffity by boli s detskými motívmi - Shrek, Doba ľadová, nejaká princezná a podobne.....Zároveň by sa graffitmi mohli nasprejovať aj tie dva smetné koše, ktoré budú umiestnené na stĺpikoch plota.
- plot: stĺpiky sú zachovalé. Navrhujem ich len očistiť, prešmirgľovať a natrieť nanovo. Ale oplotenie je v dezolátnom stave. Navrhujem natiahnuť nové pletivo.
- terén: vyrovnať. Pieskovisko je nefunkčné. Navrhujem priestor pieskoviska zarovnať zeminou, ktorá by sa navozila z kôp zeminy z výkopov kanalizácie.
- okolitá zeleň - preriediť, upraviť. Všetky stromy by sme nechali, podľa potreby len upravili (konáre a podobne...), pod stromami navrhujem upraviť húštinu, preriediť ju.
- detské atrakcie: navrhujem odstrániť detskú šmýkačku - je poškodená. Ďalej navrhujem odstrániť všetkých 6 pneumatík. Navrhujem odstrániť hojdačku v zadnej časti detského ihriska - je veľmi stará a má obrovskú a zbytočne veľkú železnú konštrukciu. Ešte by som úplne odstránil torzo (ostal už len základ akejsi konštrukcie....) asi tiež hojdačky pri hojdacom koňovi.
Teda čo by ostalo je: hojdačka hneď pri vstupe, hojdací pes a hojdací kôň. Tieto by sme premiestnili do jedného kúta ako retro spomienku na detské ihriská z dávnejších čias.

Nové detské atrakcie by sme navrhovali tieto, nakoľko ide o lokálne detské ihrisko:
Jungle Gym je etablovaným európskym dizajnérom a výrobcom drevených ihrísk systému Do-It-Yourself (Urob si sám) pre domáce použitie. Cieľom spoločnosti Jungle Gym je návrh, výroba a predaj zostáv pre detské ihriská, ktoré sú bezpečné, kompletné a zaručujúce radosť Vašim deťom za prijateľnú cenu.
Zostavy spĺňajú tieto atribúty
Bezpečnosť
Bezpečnosť detí je najdôležitejšia pri navrhovaní zostáv, ich príslušenstva a montážnych materiálov. Všetky výrobky korešpondujú s normou EN 71-1,2 a 8 pre privátne použitie. Každá stavebnica obsahuje komponenty, ktoré prispievajú k vyššej bezpečnosti, ako krytky skrutiek, madlá a zemné kotvy.
Bezpečnosť detí a jednoduchosť použitia je predným parametrom pri navrhovaní zostáv, ich doplnkov a montážnych materiálov. To je dôvod, prečo si môžete ihrisko postaviť jednoducho sami na vlastnej záhrade, také, ktoré ponúka po dobu svojej životnosti mnoho zábavy pre Vaše deti.
Jednoduchosť
Stavebnica obsahuje rozšírený montážny set, ktorý obsahuje pevné súčiastky, spojovací materiál, vrtáky, šróbovacie bity a ostatné súčiastky, ktoré potrebujete. Podrobný návod (step-by-step, krok za krokom) robí stavbu zostavy jednoduchou a zábavnou.
Kompletnosť
Vďaka kompletnej stavebnici, pre ktorú je potrebný iba výber drevených profilov a šmýkačky, môžete jednoducho a sami postaviť zostavu na hranie.

Ako základ navrhujeme tri detské veže, ktoré budú navzájom prepojené raz pevnou lávkou a raz pohyblivou lávkou. Z každej veže pôjde detská šmýkačka. Pod vežami budú rôzne prídavné moduly na lezenie, šplhanie, telefonovanie a podobne.

Navrhujem osadiť aj detské hojdačky samostatne stojace (nezávisle od detských veží), a to 2x dvojhojdačku.

V priestore ihriska osadíme ešte lavičku/lavičky, ktoré by sme vyrobili svojpomocne. V jednom z rohov ihriska navrhujem detské sedenie na pňoch.

Nákresy aktuálneho a navrhovaného stavu destkého ihriska, ako aj fotky troch detských veží, hojdačiek, prídavných modulov a spojovacích lávok medzi vežami nájdete tu nižšie.Čo Vy na túto obnovu poviete?
Bez Vašej pomoci to ale nezvládneme.
Budeme potrebovať pomoc s úpravou stĺpikov plota, úpravou terénu, zelene, osadením preliezok, ich namorením, vyčistením a natretím základnej farby na zadné steny garáží a podobne....
O termínoch brigád Vás budeme informovať.