Červienka so starostom "prichytení spolu" :)

03.12.2012 06:54

Včera večer (nedeľa 2.12.2012) som si bol pozrieť spolu s mojimi známymi reprízu Gogoľovho Revízora v podaní ochotníckeho divadla v Ivanke pri Dunaji.

Vrelo odporúčam, ak budete mať možnosť, treba ich vidieť. Nemá to chybu. A myslím, že sa chystajú hrať aj do Bernolákova. Ak sa nič nestane, tak by to malo byť niekedy vo februári 2013.

 

Ale iné Vám chcem povedať. Sadli sme si teda na prvé voľné miesta (a to už boli podotýkam až v cca desiatom rade) a čakali na začiatok predstavenia. Sála sa pomaly napĺňala a tesne pred šiestou (teda pred začiatkom predstavenia) už praskala vo švíkoch. Bolo v nej minimálne 250 ľudí.

V tom sa vo dverách zjavil náš pán starosta s manželkou. Ja som si ich všimol hneď. Začali si hľadať miesta. A našli J

V našom rade. Nevšimli si ma. Pán starosta sedel hneď na kraji, potom jeho manželka, potom ešte jedna pani, ďalší dvaja ľudia a hneď ja.

Tak som pousmial, že keby vedel, kam si sadol, radšej by možno aj stáť ostal...

Cez prestávku si ma všimol.

Prekvapený?

Nakoľko sa poznáme, hľadal som párkrát očný kontakt, že sa pozdravím. Čo sme si, to sme si, predsa slušne pozdraviť sa aspoň môžeme, nie?

No nestalo sa.

Cez prestávku som vybehol von sa vyvetrať. Aj na vécko. A cestou späť do sály, som si ho všimol pri dverách. Tak som sa pozrel na neho, že teda pozdravím. A nič. (Tak zase mykať za rukáv v štýle: „Dobrýýýýý večer pán starosta.....“ som nechcel.)

Usadil som sa teda naspäť v sále a o chvíľu ma môj známy (ktorý sa celý čas náramne bavil) šťuchá, že starostovia pozerajú na mňa (ešte stále debatili pri vchodových dverách do sály)a že starostka pozerá smerom k nám. To som bol, asi práve predstavený, že to je on !!!

:)

Zasrandoval som, že kebyže tu spadne bomba, tak sú nové voľby v Ivanke aj v Bernolákove :)

 

Ale pointa tohto článku je v inom:

Ja ako dlhoročný ochotník (už pomaly 20 rokov) a člen Bernolákovského ochotníckeho divadla som bol samozrejme podporiť kolegov v Ivanke na predstavení. Už po druhý krát. Naozaj sú veľmi dobrí. Prvé čo mi napadlo keď som uvidel našeho starostu je, že tak do Ivanky na predstavenie príde ale na naše domáce v Bernolákove nie.

Bol len raz – na prvých mušketieroch v roku 2010.

Odvtedy nás vytrvalo ignoruje.

To mu ale nebráni si zahrnúť Bernolákovské ochotnícke divadlo do svojho zhrnutia volebného obdobia, ktoré sa prehuplo do svojej druhej polovice, že? Ako nás len podporuje!

To si rovno napíšte, pán starosta, že ste B.O.T. založili a že v ňom dokonca aj hráte.

 

To nie je Červienkove divadlo – ak to tak beriete a pre to nás vytrvalo ignorujete. V našom divadle hrá ďalších 8 ľudí. A je bernolákovské. Nie Červienkove.

B.O.T. je naše obecné divadlo. Pre všetkých občanov Bernolákova. I pre ostatných návštevníkov a hostí.

Vaša trvalá ignorancia našeho divadla je smutná.

Teraz môžete povedať, že spolupracujete – áno, keď potrebujeme sálu na skúšanie dostaneme. Aj na predstavenie. Ale platíme za to. A nie málo. Teda nás beriete ako každý iný spolok v dedine. Nič viac a nič menej.

Len s tým rozdielom, že na predstavenie idete radšej do Ivanky pri Dunaji.

Okej. Je to Vaša voľba a rozhodnutie.

 

PS:
Pred voľbami už k nám chodiť nemusíte. To sa už neráta.

To je trápne. To je  už len predvolebná kampaň.

A B.O.T. sa odmieta na Vašej kampani zúčastňovať.

A vo Vašich zhrnutiach volebných období už B.O.T. nespomínajte, prosím.

 

S pozdravom

Richard Červienka