Autorizovaná diskusia sa neosvedčila. Priečinok v menu stránky je zrušený.

21.04.2013 20:13

Autorizovaná diskusia

Na tomto mieste sme pre vás pripravili diskusiu, ktorá bude autorizovaná samotnými pisateľmi, t.z. kto sa do diskusie zapojí, aj sa podpíše a za svojím slovom si bude stáť. Diskusia bude mať svoje pravidlá. Našou snahou je v tejto diskusii argumentovať LEN silou dôkazov a reálnych argumentov. V ŽIADNOM prípade v autorizovanej diskusii nestrpíme útoky navzájom, či osočovanie. Kto sa chce i naďalej vyjadrovať anonymne, nech použije sekciu "Diskusia", kto sa chce vyjadrovať verejne nech použije sekciu "Autorizovaná diskusia".

Autorizovaná diskusia je tu pre VŠETKÝCH!  Radi zdôrazníme toto slovo ešte raz: PRE VŠETKÝCH obyvateľov Bernolákova.

Nie sme žiadna opozícia ani koalícia.

Diskutujte prosím K VECI :)

 

Pravidlá:

1/ Zaveste len článok, ktorý podpíšte svojim menom.

2/ Článok musí byť seriózny, podložený argumentami a faktami, ktoré môžu byť priložené k článku, prípadne uložené k nahliadnutiu niekde kde sa aj reálne    do nich nahliadnuť dá, priložiť môžete tiež  web linky, odkazy  a podobne.

3/ Vo vzájomných reakciách na články nestrpíme žiadnu formu útoku, posmechu alebo osočovania.

V prípade nedodržania týchto pravidiel, bude článok z autorizovanej diskusie odstránený.

Oznam o odstránení a dôvod odstránenia príspevku ostane trvalo zobrazený.

 

 

Autorizovaná diskusia

Dátum: 07.11.2012

Vložil: Alexander Molnár

Titulok: Reakcia na príspevok od autora"Molnár na hrad!" z 5.11.2012

To je dobre, že sa smeješ, lebo ja sa smejem ešte viac. Ja sa totiž vždy pod svoje príspevky podpisujem svojím plným menom, ale ty si sa akosi pozabudol podpísať. Takže vlastne sa smeješ na sebe.
Výborne – chcem Ťa pochváliť, lebo sebakritika je zdravá a určite Ti prospeje
No a teraz poďme na tie klamstvá – menuj konkrétne. A nezabudni sa podpísať, lebo sa na tebe už budú smiať všetci.
P.S. Radšej byť “starým cholerikom” ako “poslušníčkovskou” zombiou.
Alexander Molnár.

 
 

Dátum: 07.11.2012

Vložil: Alexander Molnár

Titulok: Reakcia na príspevok od autora "pan molnar" z 2.11.2012

Ale, ale, koľko jedu a zlosti sa dá vložiť do štyroch riadkov. Niekoho mi to silne pripomína. Nuž, musím Vám ako osobe “tak veľmi blízkej úspešným ľuďom prinášajúcim ne(prosperitu) tejto obci” oznámiť holú pravdu – ja naozaj nie som ani PDS, ani Franky, ani Maco ani iné meno z tejto diskusie. Všetko, čo som kedy a kde napísal a napíšem, totiž zásadne podpisujem svojim plným menom. Žiaľ, detektív Oriešok tentoraz vyňuchal falošnú stopu.
Neostáva vám teda iné, len ďalej pátrať, kto ešte vie o tom, čo sa v tejto obci naozaj deje a teraz pozor - citujem skutočného PDS z diskusie – a kto stúpa na otlak ľuďom z vedenia obce.
A čo sa týka cesty na/za moje pozemky, detektív Oriešok zasa trafil vedľa. Už som to v diskusii raz napísal, ale keďže ste vykonštruovali takýto jedinečný príspevok, zopakujem vám to: cestu, o ktorej hovoríte – dokonca dve cesty presadzoval terajší starosta, nie ja. Cesta sa ma nijako nedotýkala, lebo nemala viesť ani na moje ani za moje pozemky. Ale nech sa páči, poďme spolu na kataster, kde si pozrieme skutkový stav. Čakám, že sa ohlásite. Alebo sa bojíte a štekáte ako malý jedovitý punťo schovaný za plotom ? Nebojte sa, ja nie som pomstychtivý.
Ozaj, rodinný dom – nevlastním, takže akosi nemám čo opravovať - detektív Oriešok znova pochybil.
P.S. Odporúčate mi, hanbiť sa. Ak mi niekto odporúča, aby som sa hanbil za to, že presadzujem dodržiavanie zákonov, mal by si uvedomiť, že obhajuje a navádza na protiprávne konanie. Nuž smola pre vás – ja s tým presadzovaním dodržiavania zákonov neprestanem, akokoľvek sa ma budete snažiť očierňovať a urážať.
Alexander Molnár

 
 

Dátum: 29.03.2012

Vložil: Richard Červienka

Titulok: Poslanec Molnár reaguje.

V anonymnej diskusii sa objavil tento príspevok:
Dátum: 27.03.2012
Vložil: pozrite sa do mapy Bernolakova a uvidíte preco A.M. bojuje
Titulok: Re:Rozhovor so starostom.
pozrite sa do mapy a uvidíte preco A.M. bojuje. No proste zrusil sa mu lacný prístup k ich pozemku z druhej strany kde pocitali s ulicou cez pozemok byvalej skolky kde teraz stojí zariadenie pre seniorov a tym sa zamedzilo zhodnotenie jeho parcely ako podobne aj obdaleč stojacim záhradám pana architekta ako aj kandidáta/ky na starostu že by pomstychtivosť človeka bola neobmedzená

Prinášam Vám všetkým reakciu Ing. Alexandra Molnára (poslanca Obecného zastupiteľstva) na vyššie uvedený anonym:

Áno, presne tak vážený dezinformujúci pisateľ, treba sa pozrieť do pozemkovej mapy. Ale tentoraz poriadne a zistíš, že na parcele o ktorej píšeš, mi nepatrí ani cm2. Preto len s úsmevom čítam tvoje jedovaté fantasmagórie ako mi postavenie zariadenia pre seniorov zabránilo zhodnotiť pozemok. Totižto pozemok, o ktorom píšeš, nie je a ani nikdy v mojom vlastníctve nebol a pôvodne plánovaná ulica, ktorú uvádzaš, by s pozemkom kde bývam ja , nijako nesúvisela, nedotýkala sa ho a nemala na neho vplyv. A už vôbec nechápem načo by mi bol ďalší prístup k pozemku kde bývam. Celé desaťročia mám k pozemku až dva hotové a pohodlné prístupy.

K môjmu konaniu, pre ktoré ma napádaš, len toľko - čo je pre tvoje zahmlené videnie neobmedzenou pomstychtivosťou – je z mojej strany len obyčajné plnenie sľubu, ktorý som ako poslanec obecného zastupiteľstva zložil, kde sa o. i. zaväzujem dodržiavať platné zákony! A ver tomu, že tento sľub budem dodržiavať, akokoľvek to pre teba bude ťažké , alebo akékoľvek ďalšie výmysly ešte vytvoríš.

Na záver jedna informácia pre teba, keď si už dezinformujúci, aby si nebol aj dezinformovaný. Prezradil ti súčasný starosta, že pred niekoľkými rokmi on sám /teda nie ja/ s vervou propagoval projekt pre lokalitu pozemkov medzi Hlavnou a Kollárovou ulicou, kde sa uvažovalo až s dvoma cestami, pričom jedna mala vstup plánovaný cez pozemok už neexistujúcej materskej školy na Hlavnej ulici a druhá cez súkromný pozemok pána H. na Hlavnej ulici. To je ale drzosť- čo povieš ? – takto chcieť niekomu znehodnotiť pozemok ? Kedy bude mať ten pomyselný meter v Bernolákove 100 cm pre každého?

Ing. Alexander Molnár – poslanec OZ

P. S. Vôbec sa nemusíš hanbiť za svoje meno, nájdi odvahu a prihlás sa mi, ja si nájdem čas, zoberiem ťa na kataster , kde ti presne môžem ukázať stav
pozemkov a vyvrátiť tvoje úplne mylné tvrdenie.

 

 

Dátum: 27.01.2012

Vložil: Slávo Vokoun

Titulok: naši zlatí

Na pánovi poslancovi Molnárovi oceňujem to, že sa verejne vyjadruje k problémom v obci a hľadá cesty, aby sa obec správala slušne a na úrovni 21. storočia. Väčšina poslancov v Bernolákove sa schováva za záves ticha. Z hľadiska lesku kovu a ľudovej múdrosti máme väčšinou zlatých poslancov, keďže platí "Hovoriť striebro, mlčať zlato.". Príslovie vyjadruje skúsenosť, že niekedy je lepšie nevyjadrovať sa k niečomu, ale radšej si to ponechať pre seba. Diskutabilná je aplikácia tohto príslovia na ľudí, ktorí sa rozhodli vstúpiť do verejného života. Treba dúfať, že za tichom sa skrýva meditatívny prístup k závažným témam a nakoniec to prinesie veľké výsledky.

 
 

Dátum: 09.11.2011

Vložil: Ing. Alexander Molnár, poslanec Obecného zastupiteľstva

Titulok: Bufet na futbalovom ihrisku (areál Jána Popluhára)

Reakcia na článok “Bufet”.
No, konečne je tu aj iná téma, ako Penzión, či obecní policajti. Bohužiaľ jediné nad čím som sa pousmial v uvedenom článku bolo to, že bol v “čeklíštine”. Všetko ostatné už také zábavné nebolo.
Nechcem sa v tomto mojom príspevku venovať “drahote” – tá je daná dopytom a ponukou a ani existencii registračnej pokladne – to je zas parketa daňových úradov. Mňa, ako poslanca však zaujíma, ako sa nakladá s majetkom obce.
Ako je možné, že niekto ( tu futbalový klub) si podniká bez súhlasu obecného zastupiteľstva na obecnom majetku a s obecným majetkom. Futbalové ihrisko a tribúny s prevádzkovými priestormi boli postavené z prostriedkov obce ( cca 20 miliónov Skk) a nie zo súkromných či verejných fondov . To znamená, že každý obyvateľ Bernolákova prispel na revitalizáciu areálu cca 4.000 Skk. Reči, že peniaze získané z prevádzky bufetu sa používajú na činnosť futbalového klubu, zaváňajú demagógiou.. Peniaze získané z využívania obecného majetku patria do rozpočtu obce a nie futbalového klubu! Je výsmechom obyvateľov Bernolákova, ak v obecnom rozpočte na rok 2011 figuruje suma 500 € (slovom päťsto) ako výnos za služby poskytované v športovom areáli. Takto si pán starosta a jeho administratíva predstavujú spravovanie majetku obce ?
Ak sa vedenie obce dôsledne nestará o majetok jemu zverený, tak sa otvára priestor pre rôznych “tiežsprávcov” , ktorí si môžu voľne uzurpovať rozhodovanie o obecnom majetku. Platí, že pokiaľ neexistuje žalobca, nie je ani vinník. Tu nepomôžu ani prijaté “Zásady hospodárenia s obecným majetkom”, ak sa poslanci, ktorí hlasovali za ne, nespamätajú a nebudú žiadať nápravu. Je nanajvýš akútne túto problematiku otvoriť na najbližšom rokovaní obecného zastupiteľstva.
A ešte odkaz pre “fanúška”. Ja sa nebojím, že dostanem “po papuli“. Veď nám v obci neúnavne patrolujú a starajú sa o našu bezpečnosť nielen obecní páni policajti, ale aj príslušníci štátnej polície. Prečo by sa mali obyvatelia Bernolákova báť, keď vyslovia svoj názor. Vari je zakázané mať v Bernolákove svoj názor na veci obecné a verejne ich prezentovať?


V Bernolákove 9.11.2011 Ing. Alexander Molnár
poslanec OZ Bernolákovo

 
 

Dátum: 05.11.2011

Vložil: Ing. Alexander Molnár, poslanec Obecného zastupiteľstva

Titulok: Quo vadis, starosta?

Quo vadis, starosta?

Tak a máme to tu – časopis Bernolák sa zvrhol na nedôveryhodný, ohovárajúci plátok, podávajúci nepravdivé informácie a publikujúci zavádzajúce názory starostu ing. Poóra. Keď sa starostovi nepodarilo “popraviť’ ma na verejnom zhromaždení, tak to skúša týmto spôsobom. Otázne je, dokedy mu budú obyvatelia Bernolákova trpieť, aby za ich peniaze zneužíval obecné informačné médium.
Ja môžem uviesť len jedno – v duchu svojho poslaneckého sľubu nemôžem tolerovať porušovanie zákonov. Robil som tak v minulosti a chcem tak konať aj v budúcnosti. Z nálezov prokurátorky vyplýva, že výstavba “Zariadenia pre seniorov a 2x12 b.j.” sa realizuje na základe protizákonných rozhodnutí. To usvedčuje starostu z porušovania a ignorovania zákonov a všeobecne záväzných predpisov. Z tohto všetkého je jasné, kto svojou činnosťou ohrozuje záujmy obce a jej obyvateľov.
Ak si starosta nevie predstaviť, kto by zaplatil zastavenie stavby a jej následné odstránenie, pomôžem mu. Pretože má chabé vedomosti o zákonoch, chcem ho upozorniť na Zákon 514/2003 Z.z. o zodpovednosti za škody spôsobené pri výkone verejnej moci, hlavne na §24, z ktorého vyberám – územná samospráva môže požadovať / u nás bude musieť/ regresnú náhradu od osôb, ktoré sa podieľali na vydaní nezákonného rozhodnutia, alebo na nesprávnom úradnom postupe podľa osobitných predpisov. Toto sa týka starostu, zástupcu starostu, pracovníkov obecných stavebných úradov v Bernolákove a Ivanke pri Dunaji , poslancov - členov komisie výstavby, financií a územného plánovania. Všetci títo majú maslo na hlave a počas bezsenných nocí si môžu spytovať svedomie (ak vôbec nejaké majú) a premýšľať o tom, čo všetko svojim konaním spôsobili.

V Bernolákove, 26.9.2011 Ing. Alexander Molnár
poslanec OZ Bernolákovo

 
 

Dátum: 05.11.2011

Vložil: Ing. Alexander Molnár, poslanec Obecného zastupiteľstva

Titulok: Penzión Pohoda

So záujmom som si prečítal na web stránke združenia K veci príspevky do diskusie okolo Penziónu Pohoda a 2x12 b.j. Musím však skonštatovať, že časom začala diskusia strácať zmysel. Kým na jednej strane príspevky tzv. odporcov boli odborné a právne erudované, na druhej strane príspevky tzv. zástancov výstavby sa zvrhli na osobné invektívy a očierňovanie obyvateľov či poslancov bývajúcich v danej lokalite.

Osobne nemám záujem vstupovať do anonymných diskusií a preto vítam otvorenie moderovanej diskusie organizovanej združením K veci. Za svoje názory sa nehanbím a keď ich prezentujem, tak nikoho nechcem uraziť a nechcem nikomu"hádzať polená pod nohy" . Chcem len, aby sa v obci dodržiavali zákony (aby meter mal pre každého 100cm ). Tie keď platia pre radových občanov, tak nech platia aj pre vedenie obce, pre rôznych obecných "tiežpodnikateteľov" a im podobným. Je smutné, že tí, ktorí by mali dbať na ich dodržiavanie (starosta a niektorí poslanci), veľmi rýchlo zabudli, čo sľúbili pri prevzatí mandátu. Svojím konaním nevedome, či vedome ( čo je ešte horšie) ohrozujú stabilitu obce, vystavujú ju nájazdom rôznych koristníkov, ktorí tu vetria príležitosti, ako sa ľahko dostať k profitu.

Osobne si myslím, že prípad Penzión Pohoda resp. Zariadennie pre seniorov, či ako sa to bude nakoniec nazývať, je jasnou ukážkou ignorovania zákonov vedením obce. Je prejavom arogancie moci a zneužívania právomocí verejného činiteľa voči majiteľom susediacich nehnuteľností. Dôkazom toho je, že vedenie obce i naďalej pokračuje vo výstavbe stavby, ktorá bola povolená na základe protiprávnych rozhodnutí obecných úradníkov. V súčasnosti prebiehajúci proces nie je ešte ukončený, treba počkať na vyjadrenia dotknutých organov k protestu prokurátora k výstavbe Zariadenia… a 2x12 b.j. Myslím, že sa treba zbaviť emócií, priznať si pochybenia, kým je čas, aby účet, ktorý bude nakoniec musieť obec zaplatiť, ju nezrazil na kolená.

Nakoniec chcem upozorniť, že káuz podobných Pohode bude postupom času pribúdať. Dúfam, že sa nájdu prispievatelia do diskusie s dostatkom občianskej statočnosti a nebudú sa skrývať za rôzne aliasy.

V Bernolákove 23.8.2011 Ing. Alexander Molnár
poslanec OZ Bernolákovo