Anketové odpovede na otázku č.4: pozitívne a negatívne skúsenosti s činnosťou obecnej polície v Bernolákove.

31.05.2011 22:15

Prečítajte si odpovede na otázku č. 4:Napíšte nám Vaše pozitívne alebo negatívne skúsenosti s činnosťou obecnej polície v Bernolákove (táto otázka bola v rámci otázok vo Veľkej ankete v Bernolákove).

 

 

Obecná polícia je v obci nanič!

 

Treba zrušiť.

 

Obecná polícia v Bernolákove – zbytočne vyhodené peniaze.

 

Obecná polícia – vídame málo.

 

Nemám žiadne negatívne skúsenosti, ale majú minimum právomocí a preto sa zaoberajú hlúposťami, napr. naháňajú malých chlapcov, ktorí si chytajú ryby v potoku a buzerujú ľudí, keď parkujú pred vlastným domom. Myslím, že po zriadení obvod. strediska štátnej polície v Bernolákove treba obecnú políciu zrušiť.

 

Nemám s ňou skúsenosti. + + + + + + + + +

 

Žiadny kontakt.

 

Ešte sme ich nepotrebovali.

 

Obecná polícia urobila kus práce, avšak potrebný je rešpekt občanov = nahlasovať zistené situácie = spolupracovať.

 

Nechytajú chuligánov, len vyberajú pokuty.

 

Nemám osobnú skúsenosť. Ale podľa ohlasov od iných mám pocit, že funguje dobre a je pre obec potrebná.

 

Z obecnej polície mám pocit, že dávajú zbytočné pokuty, napr. za parkovanie alebo sa len vyvážajú v aute.

 

Netreba ju. Je slabá a nerobia to čo majú.

 

Nie som spokojná, nič nerobia.

 

60% pozitívne.

 

Zbytočná investícia. +

 

Mali by sa starať a udeľovať pokuty všade rovnako.

 

Po privolaní prišli až na tretíkrát.

 

Sú v pohode ale chcelo by to aj kamerový systém.

 

Nie sú tam kde ich treba ale dajú papuče na autá.

Obecná polícia je zbytočná.

 

Dvakrát som ich privolala kvôli výtržníctvu. Na otázku: Kde ste? odpovedali: blízko.

Ale napriek tomu neprišli.

 

Hlavným cieľom obecnej polície musí byť:

- služba spoluobčanom

- pomáhať spoluobčanom, radiť, chrániť

- ohľaduplnosť pri riešení problémov

 

Je ich celkovo málo vidieť.

 

Zrušiť. + +

 

Len pozitívne. J Rýchla. Profesionálna úroveň a reakcia.

 

Žiadne, len autom prejdú po našej ulici.

 

Riešia nepodstatné veci.

 

Riešia väčšinou len parkovanie a nie bezpečnosť.

 

Nevyjadrujem sa. (radšej)

 

Osobné skúsenosti nemám, ale ak by sa dalo niečo robiť s rýchlosťou áut a motoriek na Trnavskej ulici smerom na Ivanku pri Dunaji.

 

Zbytočná investícia. Spia po nociach schovaní.

 

Na čo sú nám dve polície?

 

Obecná polícia?? Dávajú len pokuty našim občanom a nerieši trestnú činnosť v obci. Nerieši čierne skládky v okolí obce. Asi problém je vo veliteľovi – už odišlo viacero radových policajtov z dôvodu veliteľa obecnej polície. Otázka: Ako je možné, že to v obci takto vyzerá?

 

Pozitívne nemám! Celé zlé!!

 

Nie sú tu pre ľudí.

 

Riešia nepodstatné a podstatným veciam sa nevenujú. Zaujímajú ich iba pokuty!!! Sú tu nanič. A stoja len veľa peňazí.

 

Keď človek od nich potrebuje pomoc, nič sa nedá. Iba buzerujú ľudí.

 

Zbytočne zaťažuje rozpočet obce a vyberá pokuty za blbosti (napr. za prechod chodca cez železničné priecestie keď bliká červená, ale závory sú ešte hore.... ale kriminalitu nerieši v takom rozsahu, ako by sa od nej očakávalo). Odkedy má dedina štátnu políciu, obecná je zbytočná – mala by sa zrušiť. Jej opodstatnenie skončilo.

 

Žiadna chvála, ako keby tu neboli.

 

Nemám žiadne skúsenosti s obecnou políciou. Súhlasím s názormi mnohých občanov, že náklady na políciu sú vysoké a neprinášajú primerané výsledky. Ich činnosť, ktorá je prezentovaná v časopise Bernolák, to potvrdzuje. Žiada sa získať názory občanov – napríklad anketou a rozhodnúť.

 

Činnosť obecnej polície v súčasnej dobe stráca význam vzhľadom na pobočku riadnej polície. Dom služieb má slúžiť na iné účely. Náklady na obecnú políciu – neviem aké sú, kto ich znáša, resp. aké sú príjmy z tzv. centrálneho pultu ochrany a kam putujú.

 

Mám negatívne.

 

Obecnú políciu treba zrušiť ako v Ivanke pri Dunaji! Koľko stojí výzbroj, výstroj, autá, benzín, mzdy??? Treba im dať prenájom na priestory a nech si na seba zarobia pultom ochrany. Štátna polícia je na Trnavskej ulici č. 1.

 

Myslím, že obecná polícia je pre túto obec zbytočný prepych, pretože krádeží je stále veľa a riešenie bitiek a iných konfliktov je i tak na oboch sporných stranách. Všetko sa rieši až „po funuse“.

 

Každá polícia je slúžkou svojho veliteľa – starostu obce.

 

Obecní policajti „precízne“ plnia pokyny nadriadeného, akože „stáť ako kolík pred skeidparkom“ a na otázku či sa nejde prejsť po objekte, keďže sa blíži hodina, keď tam chodia tínedžeri drogovať, policajt odpovedal: „Nie, ja mám príkaz tu stáť.“

V pracovnej dobe ráno o 6:30 raňajkoval príslušník obecnej polície pred Lidlom.

Pozitívum = pri dopravnej nehode bol ochotný poradiť: „Zavolajte 158, my s tým nič nemáme.“

Mali by si zapnúť telefón, lebo keď im niekto volá, že chodí po dedine nahý, nafetovaný človek, tak nemajú ho dostupný.

 

Neochota, arogancia, ignorácia!

 

Maximálna nezodpovednosť psíčkarov, obecná polícia ich prehliada ako aj fajčiarov na stanici a autobusových zastávkach. Rýchla jazda vodičov po celej dedine. To ich nikto nekontroluje? Vôbec nepoznáme obecnú políciu, peši nechodia, len sa prevážajú autom a stoja pri Obecnom úrade.

 

Osobné nemá žiadne a tie z „počutia“ nepovažujem za verifikované – aj keď: „bez vetra sa ani lístok nepohne.“

 

Obecná polícia – veľmi drahá ochranka starostu. Nerieši trestnú činnosť. Zbytočne obťažuje občanov (napr. postihovanie dôchodcov ak chytajú ryby v Čiernej vode.)

 

Nemáme žiadne skúsenosti a veríme, že ani nebudeme mať.

 

Myslím, že by mali byť oveľa aktívnejší a mali by sa občas po obci aj prejsť a nielen podriemkávať vo vykúrenom aute.

 

Činnosť obecnej polície? Skôr nečinnosť. Ešte ani raz som nepočula, že by niečo prospešné spravili. A tie veci čo píšu v Bernoláku sú len ich výsmech. Neviem, či ste to čítali, ale tie blbosti typu že „použili sme hmaty a chvaty“ sú smiešne. A to, že vystávajú v cintoríne a dávajú pozor na to aby žiadna pani so svojim psíkom na rukách nemohla prejsť cez cintorín. To už naozaj nemajú nič iné na práci? Keď sa prechádzam po dedine ich skoro vždy vidím spať na konkrétnych miestach. Dokonca aj na súkromnom pozemku. Kde boli vtedy keď tu olúpili istú pani, kde sú keď sa tu dejú výtržníctva? Dopočula som sa aj to, že sa vyhrážali mladíkovi a jeho rodine po tom, ako povedal, že ich udá za to, že ho napadli bezdôvodne. Dávajú ľuďom „papuče“ na autá bez napomenutia. Na ulici je sto áut a oni dajú papuču len jednému. A dôvod, ktorý povedali, že oni majú len jednu. Tak prečo, keď ju vyzuli ju nedali na ďalšie auto, ktoré bolo hneď oproti, veď by sa ani nenachodili. A teraz nerozumiem na čo ich tu stále máme, keď sú tu už štátni. Zbytočne idú naše peniaze im. Nepochopím to. Dokonca viem, že pod petíciu na ich vyhodenie by sme sa všetci podpísali. Typujem to na 95% obyvateľov.

 

Arogantný šéf obecnej polície! Zašívajú sa po bočných uliciach!!! Zrušiť! Stojí nás to peniaze!

 

Sú tu len na to, aby dávali neoprávnené pokuty!

 

S obecnou políciou mám negatívne skúsenosti. Ohlásili sme dievčinu, ktorá pri pošte vyberala peniaze na „onkológiu“. Bolo to vo februári. Keď som sa jej spýtala, kto je pani Siracká nevedela odpovedať, tak som ju poslala preč a volala políciu, ktorá nič nevybavila.

 

S činnosťou obecnej polície mám zatiaľ len pozitívne skúsenosti.

 

Nebola som s nimi.

 

Činnosť obecnej polície v obci je v súlade s jej štatútom. Je potrebné aby sa viac zamerala na vyčíňanie vandalských výrastkov.

 

Pozitívne: hliadkujú po obci, jazdia k hradu Čeklís a robia tam poriadky s nevhodne sa správajúcimi ľuďmi. Negatívne: budova polície sa nachádza v rohu križovatky a popri plote ide chodník (chodník, kde je bránka a brána). Tu sú však parkované autá, čím vzniká riziko pre chodcov, ktorí sú vytláčaní do cesty a križovatky. V križovatke a na chodníku sa nesmie parkovať a to má strážiť najmä polícia.

Tak toto je na román. tu môj názor asi nebude objektívny. zbierka neschopných skrachovaných existencii, prichádzam s nimi do konfliktov pravidelne. Nemá opodstatnenie, treba ju čím skôr zrušiť, ja mam na nich osoby názor, že sú predĺženou rukou starostu na šikan nepohodlných obyvateľov, takže sa pripravte B-). Pri konflikte s modrým panáčikom, minulý rok, mi bolo rozmlátené zadné sklo na aute.....týždeň po konflikte, z auta nič nezmizlo, okolo parkovalo ďalších niekoľko áut a nič, náááhodička.

Negatívne. stalo sa mi, že som volala OP, pracovník bol nekompetentný a lenivý...nebol ochotný riešiť nič...proste, tí ľudia sú leniví, neochotní a nemajú potrebne vedomosti týkajúce sa práva a povinnosti.

Cca pre 2 týždňami nám ukradli záhradný nábytok z terasy rod. domu, takže aj keď máme v obci obecnú políciu, jej pomoc som v tomto smere nepocítila. Negatívna skúsenosť je, že sme rekonštruovali dom, resp. ešte stále rekonštruujeme, a v minulosti sme boli obecnou políciou ústne upozornení, že naša kopa štrku pred našou garážou, presahovala par cm na ulicu, ktorá je aj tak v zúboženom stave, keďže stále nie je doriešená kanalizácia (a na našom konci obce asi ani nikdy nebude, podľa posledných informácii si to budeme musieť všetko sami uhradiť a ešte veľkorysú sumu aj OU poskytnúť za povolenia potrebné k doriešeniu kanalizácie). Slovne nás napomenuli pod výstrahou uloženia blok. pokuty, keď sa toto zopakuje. Celá táto situácia nám prasla smiešna, že aké závažné priestupky rieši obecná polícia...

S činnosťou obecnej polície mám ja osobne zlé skúsenosti, zatiaľ sa mi javí, že ide hlavne o šikanovanie slušných ľudí v obci. Tento názor mám na základe osobných skúseností so spôsobmi a jednaním jej príslušníkov. Som za to, aby bola obecná polícia zrušená, s radosťou podpíšem prípadnú petíciu.

Máme jednu skúsenosť, veľmi negatívnu: obecná polícia nám zazvonila pri dome a dala nám 10 EUR pokutu za parkovanie na chodníku - pred vlastným domom! Naše auto stálo na chodníku, ktorý bol vybudovaný developerom projektu, tj. aj z našich peňazí a chodník je teda de facto náš! Obecná polícia argumentovala tým, že sme na chodníku nenechali 1,5 metra miesta, ako predpisuje zákon (pravda, bolo tam len cca 1,2 metra miesta). Chybu sme uznali, auto preparkovali a chceli vec riešiť dohovorom s tým, že priestupok sa už nebude opakovať. Obecná polícia však neodbytne trvala na zaplatení pokuty – vraj z toho dôvodu, lebo sú podľa vybraných pokút hodnotení... Takéto konanie považujeme za totálnu nehoráznosť a urážku občana obce! Všetci, ktorým sme túto príhodu prerozprávali, boli správaním polície veľmi prekvapení – také niečo ešte nikto nezažil...

Volala som tam raz keď sused o 22,45 niečo rezal na dvore uprostred týždňa – asi tak 5 hodín v kuse, no ukončil to až po skoro 45 min. Takže asi neboli až takí šikovní.

Pozitívne nemám, negatívne sú tieto:

1.Namiesto hliadkovania autom sa väčšinou zašívajú niekde na odľahlejšom mieste, kde zaparkujú, počkajú nejakú hodinku a potom zmiznú...napr vedľa domu p. Minarikovej na Slivkovej ulici, na konci Jabloňovej ulici...atd.. Takto si nepredstavujem činnosť obecnej polície pre občanov platenej z ich daní...

2.Buzeruju občanov, keď napr. niekto dočasne vyloží stavebný materiál /štrk, piesok/ na chodník pred domom, na druhej strane im nevadí, ak ma niekto v okolí domov smetisko, viď stredový pás na Višňovej ulici alebo napríklad okolie výstavby bytoviek Jabloňovej ulici. Tam si robotníci urobili z prírody smetisko...obsekali konáre stromov /orechov/, aby mohli pod nimi sedieť, rozložili si tam jedlo a pitie a konzervy, fľaše a ostatné odpadky vrátane exkrementov tam ponechali...Potom si bytovku oplotili a vonku ostal neporiadok, vo vnútri staveniska však majú čisto...

3.Starostlivost o túlavé psy - nedávno moja manželka zaniesla na obecnú políciu zatúlané šteňa labradora. Na OP si ho prevzali, avšak o chvíľu ho pustili znovu na ulicu, kde ho manželka opäť našla...Je hanba, že obec s 5000 obyvateľmi nemá na pár dočasných kotercov pre takéto prípady.

Mám pocit, že príslušníci obecnej polície väčšinou len tak bezcieľne postávajú alebo sa prevážajú po obci, ale nejaké konkrétne, osobné, bližšie skúsenosti s nimi nemám – hádam vedia čo robia. Na druhej strane, za ten čas čo bola obecná polícia v Bernolákove zavedená som nezaznamenal žiadny jej prevratný úspech pri ochrane spravodlivosti a boja proti kriminalite. Tiež by tieto prípadné úspechy našich policajtov bolo dobré oceniť alebo aspoň spomenúť (napr. rozhlas je vhodný prostriedok).

Obecná polícia. Skúsenosti s ňou tiež nie sú dobré. Bol som priamym svedkom ako obecný policajt chodil na služobnom bicykli a s videokamerou nahrával dvory a priestory pred dvorom za účelom šikanovania a pokutovania občanov, žiaľ najmä občanov, ktorí sa starostovi niečím vzpriečili. Pritom náčelník obecnej polície na verejnom zasadaní zo dňa 18.4. prehlásil, že v žiadnom prípade nemonitorujú občanov obce. Ďalší príklad v prípade nechceného rozbitia skla na riadne zaparkovanom aute kosiacim pracovníkom verejného priestranstva, ktorých si obec najíma u p. Hlúbika, privolaná hliadka obecnej polície odmietla tento prípad riešiť, čo žiaľ vyústilo do hádky s obecnou políciou, ktorá si odmietla plniť svoje povinnosti v zmysle zákona č. 564/1991 (Zákon o obecnej polícii). Na verejnom zasadaní z 18.4. priznali existenciu problémovej mládeže, ktorú taktiež nevedia riešiť. Hliadková činnosť je riedka a je zhustená viac-menej v centre, v okolí starostovho domu a hostincov. Ako dôkaz slabého nočného hliadkovania je napríklad podpálenie dodávky na Dukelskej ulici cez Veľkonočné sviatky, kde obecní policajti prišli v úlohách štatistov. V tej istej obytnej štvrti to nebolo po prvý raz. Na základe týchto negatívnych a iných poznatkov ako aj skúseností, zastávam názor zrušiť obecnú políciu, nakoľko má už zištný spôsob svojej činnosti (v Ivanke pri Dunaji tiež zrušili) a podporiť novovzniknuté oddelenie štátnej polície v Bernolákove.

Nemám s nimi žiadnu skúsenosť, neviem prečo stoja často na parkovisku vedľa cintorína – sledujú dodržiavanú rýchlosť? Aj tak nemôžu nič urobiť...

 

Obecná polícia stráži prechody len vtedy, keď idú deti do školy. Ináč vodiči veselo jazdia takou rýchlosťou, ako na diaľniciach. Bolo by na uváženie montovať retardéry. 40-tka je len pri prechode do škôlky a ďalej si vodiči myslia, že pre nich je už povolené všetko.

 

(tie "pluská" pri niektorých názoroch znamenajú počet, koľkokrát sa tento istý názor objavil v ankete)